Как сообщил председатель Волынской территориальной организации профсоюза работников угольной промышленности Украины Юрий Калистратов, ситуация на угольных предприятиях Волыни достигла критической точки. Долг по заработной плате трудящимся только за декабрь и январь превысил 23 млн. грн. Обещанная министром углепрома зарплата так и осталась обещанием. Социально-экономическая обстановка на шахтах толкает людей на массовые акции неповиновения, трудовые коллективы доведены до грани остановки предприятий, пишет газета «Голос Донбасса».

Волынский терком Укруглепрофсоюза направил премьер-министру Украины Ю. В. Тимошенко от имени трудящихся угольной промышленности региона обращение, в котором говорится, что если не будет увеличен бюджет отрасли, не погашена задолженность и продолжится практика невыплаты заработной платы, трудовые коллективы примут участие во всеукраинской акции протеста.

   Шановна Юлія Володимирівна!
   Звертаються до Вас шахтарі Волині. Складається враження, що держава згадує про шахтарів у трьох випадках: в день проведення і святкування Дня шахтаря; коли трапляються на шахтах, на жаль, аварії з важкими наслідками; коли проходять виборчі кампанії.

   В той час, коли майже всі відпочивали в січні, шахтарі Волині виконали місячний план вуглевидобутку. А яка шана за нашу працю?

   Станом на 16 лютого заборгованість по заробітній платі по державному підприємству «Волиньвугілля» становить: за грудень 2008 року - 10 млн. 610 тис.грн., за січень 2009 року - 12 млн. 505 тис. грн. А в шахтарів є сім"ї, взяті кредити, борги за комунальні послуги...

   Державна підтримка підприємству порівняно з 2008 роком зменшена з 10 млн. 500 тис. Грн. до 3,5 млн. в першому кварталі 2009 року. На шахтах проходять стихійні збори протесту. ЗО Січня на нараді із Всеукраїнськими профспілками міністр вугільної промисловості В.І. Полтавець запевнив, що зарплата буде терміново виплачена, але на сьогоднішній день все залишилось на словах.

   В шахтарів пропала віра в дієвість влади по виправленню становища. Шахтарські профспілки знаходяться по цих питаннях в трудовому спорі із Міністерством вугільної промисловості. Якщо не буде збільшено бюджет галузі та не виплачуватись заробітна плата, прийнято рішення зборами трудових колективів про участь у акції непокори на рівні держави.

   Шановна Юлія Володимирівна, шахтарі звертаються до Вас за допомогою!
   З повагою Голова Волинського теркому профспілки Ю.І. КАЛІСТРАТОВ.

Донбасс Юлия Тимошенко